joanna dark, krajewski na dzis

Bezpośrednią inspiracją do powstania tego albumu było zaproszenie Agaty Passent i Fundacji Okularnicy do przygotowania koncertu z piosenkami Agnieszki Osieckiej.

Wertując śpiewniki z jej utworami odkryłam, że te, które najbardziej chciałabym zaśpiewać to  kompozycje Seweryna Krajewskiego. Tak zaczęła się moja podróż z jego piosenkami i wtedy zapadła decyzja, aby taki wspominkowy krążek powstał.

Przejrzałam i przesłuchałam wszystko co jest dostępne na jego wspaniale zresztą przygotowanej stronie internetowej. Po drodze bliskie stały mi się piosenki z różnych okresów muzycznej drogi Seweryna, dlatego taki a nie inny zestaw tytułów.

Kiedy okazało się, że Seweryn pobłogosławił mój projekt, chodziłam po chmurach.

Czas jakiś minął zanim wspólnie z wytwórnią Universal Music Polska odnaleźliśmy właściwego producenta muzycznego dla tego materiału.

Kuba Galiński okazał się postacią wymarzoną do tego projektu. Wszechstronny, wrażliwy, niezwykle utalentowany multiinstrumentalista, którego pomysł na aranżację zachwycił mnie.

Staraliśmy się zachować w tych kompozycjach wszystko co najpiękniejsze, ale nadać im delikatnie współczesną barwę. Nagrywanie piosenek było wielkim wyzwaniem, pełną emocji przyjemnością obcowania z tą muzyką. Ciężko mi było po wyjściu ze studia skupić się na czymś innym, spać.

Seweryn Krajewski to dla mnie Mozart muzyki rozrywkowej. Reaktywacja tych piosenek i wydanie ich w nowej odsłonie to cicha nadzieja na to, że być może ich ponadczasowość, romantyczność i wrażliwość połączą trzy pokolenia : Seweryna, moje i to całkiem młode, choćby Kuby Galińskiego.

Ta płyta to nasz skromny muzyczny prezent dla Seweryna. który właśnie w tym roku skończył 70 lat.

Zapraszam Was w tę muzyczną podróż.

 

Do kupienia w EMPIKuhttp://www.empik.com/krajewski-na-dzis-dark-joanna,p1166275527,muzyka-p

Do kupienia w MERLINhttps://merlin.pl/krajewski-na-dzis-cd-joanna-dark/7738323/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *